WolfgangL DanutaLem DesmondAn Fotbollströjor Butik Tracy AliciaHer

Tracy Fotbollströjor Butik Angeline

Samtidigt avslöjade Atletico-chefen Diego Simeone att han inte skulle försöka blockera ett drag för stjärnanfallaren Griezmann, som har 14 mål i alla tävlingar den här säsongen. Han sa: ‚Jag binder inte någon. Jag arbetar helt enkelt för att fortsätta bli bättre för klubbens bästa. Colak tillbringade säsongen på lån med den tyska andra lagen FC Kaiserslautern och gjorde sju mål i 25 uppträdanden. Och han har gjort ett stort intryck, med klubbens sportsdirektör Markus Schupp berömmer hans förmåga Fotbollströjor Butik i luften och ‚kvalitets‘ öga för mål. Webbplatsen hävdar att en källa nära spelaren har avslöjat affären, även om Hoffenheim och Gunners har sagt att en Bundesliga-sida kan vara motvillig att sälja med tanke på Colaks framtida potential och det faktum att han är under kontrakt fram till juni 2017.

 Den relativt okända japanska internationalen, 21, debuterade klockan 18 och har imponerat i sitt hemland. Gunners-chef Arsene Wenger sa: ‚Takuma är en begåvad ung anfallare och väldigt en för framtiden. Hans flytt till Emiraterna är fortfarande beroende av avslutandet av en medicinsk och mottar den nödvändiga internationella godkännandet.

 Asano var också en del av den japanska under-23-sidan som vann AFC U-23-mästerskapet 2016. Spanjoren kommer att ansluta sig till Pep Guardiola som en del av sin coachningspersonal efter att Fotbollströjor Butik ha meddelat sin pension från spelet. Hej alla, här ett uttalande från mig om nästa kapitel i min fotbollskarriär … pic.twitter.com/2Xb9VifCog Han sa ‚Jag kan bekräfta att jag kommer att lämna Arsenal och gå i pension för att ta mig en tränarposition i Manchester City. ‚ Och 34-åringen snubbade en chans att arbeta för bittera rivaler Tottenham innan han valde att flytta till Manchester.